Jesteś tutaj: HomeRegionWstępne informacje: W czasie epidemii Polskę opuściło około 223 tys. obcokrajowców

Wstępne informacje: W czasie epidemii Polskę opuściło około 223 tys. obcokrajowców

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne piątek, 05 czerwiec 2020 00:57

Główny Urząd Statystyczny przedstawił wstępną analizę dotyczącą sytuacji migracyjnej w Polsce w okresie pomiędzy 1 marca a 1 maja. Wynika z nich, że przez te dwa miesiące więcej cudzoziemców wyjeżdżało z Polski nich do nich przyjeżdżało. Najwięcej ubyło obywateli Ukrainy i Białorusi.

 

Dane zgromadzone przez GUS potwierdzają tendencję socjologiczną, jaka się wytworzyła w czasie pandemii, powrotu obywateli do swoich ojczyzn, aby tam przetrwać ten trudny czas. Zapewne jak powstanie opracowanie dotyczące emigracji zagranicznej Polaków, to również zauważymy znaczący powrót rodaków do kraju.

 

Z danych pozyskanych od Służby Granicznej wynika, że we wspomnianym okresie ubyło około 160 tys. obywateli Ukrainy oraz prawie 34 tys. obywateli Białorusi, przebywających w Polsce. Rosjan ubyło prawie 10 tys. i około 8 tys. Brytyjczyków.

 

Są to dane wstępne, czyli bez podziału na konkretne województwa. Pracownicy ze wschodu stanowią bowiem też istotną część gospodarki w województwie kujawsko-pomorskim.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy