Jesteś tutaj: HomeRegionToruń: 16 osób zakażonych koronawirusem w zakładzie odzieżowym

Toruń: 16 osób zakażonych koronawirusem w zakładzie odzieżowym

Napisane przez  PAP Opublikowano w Regionalne czwartek, 18 czerwiec 2020 16:23
Toruń: 16 osób zakażonych koronawirusem w zakładzie odzieżowym Fot: James Gathany

16 osób jest zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 w wykrytym ognisku w niewielkim zakładzie odzieżowym w Toruniu - to głównie pracownicy. W czwartek poinformowano o kolejnych 8 pozytywnych wynikach testów. Dwie próbki są jeszcze badane.

 

Biuro prasowe Urzędu Wojewódzkiego podało w czwartek przed południem informację o kolejnych 11 zakażeniach w regionie - 8 z Torunia i po jednym z Inowrocławia, powiatu nakielskiego i toruńskiego.

 

Ze źródeł PAP wynika, że wszystkie 8 zakażonych osób z Torunia to pracownicy zakładu odzieżowego. Tym samym liczba pozytywnych wyników testu na SARS-CoV-2 zwiększyła się w tym ognisku do 16. Dwie próbki są nadal badane.

 

Łącznie w regionie od początku epidemii na COVID-19 zachorowało 641 osób. 528 już wyzdrowiało, a 49 zmarło. Dotychczas w województwie kujawsko-pomorskim wykonano 55,5 tys. testów. (PAP)

 

autor: Tomasz Więcławski

 

twi/ pat/

 

Warte obejrzenia

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021