Jesteś tutaj: HomeRegionKujawsko-Pomorskie obejmuje przewodnictwo

Kujawsko-Pomorskie obejmuje przewodnictwo

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 12 czerwiec 2013 13:15

Przez najbliższe pół roku Konwentowi Marszałków przewodniczyć będzie województwo kujawsko-pomorskie. Na początku czerwca wicemarszałek Edward Hartwich przejął symbolicznie przewodnictwo z rąk władz województwa podlaskiego.

Konwent Marszałków to ciało doradcze dla władz państwowych, które reprezentuje interesy 16 województw.

 

Najbliższe trzy posiedzenia konwentu odbędą się zatem w naszym regionie, najprawdopodobniej w Toruniu. Kujawsko-Pomorskie podczas swojej ,,prezydencji” planuje szczególny nacisk nałożyć na trzy kwestie – gospodarki wodnej, polityce przestrzennej  i specjalnym strefą ekonomicznym.

 

Nasze województwo ma szczególne znaczenie na wodnej mapie Polski, stąd też nie powinno dziwić, że ten temat władze województwa chcą potraktować priorytetowo.

 

Kwestia stref ekonomicznych dotyczy natomiast rozwoju gospodarczego, w którym kujawsko-pomorskie wypada póki co nienajlepiej w skali kraju, stąd też ta tematyka jest także w interesie naszego regionu. 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy