Jesteś tutaj: HomeRegionKujawsko-Pomorskie obejmuje przewodnictwo

Kujawsko-Pomorskie obejmuje przewodnictwo

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 12 czerwiec 2013 13:15

Przez najbliższe pół roku Konwentowi Marszałków przewodniczyć będzie województwo kujawsko-pomorskie. Na początku czerwca wicemarszałek Edward Hartwich przejął symbolicznie przewodnictwo z rąk władz województwa podlaskiego.

Konwent Marszałków to ciało doradcze dla władz państwowych, które reprezentuje interesy 16 województw.

 

Najbliższe trzy posiedzenia konwentu odbędą się zatem w naszym regionie, najprawdopodobniej w Toruniu. Kujawsko-Pomorskie podczas swojej ,,prezydencji” planuje szczególny nacisk nałożyć na trzy kwestie – gospodarki wodnej, polityce przestrzennej  i specjalnym strefą ekonomicznym.

 

Nasze województwo ma szczególne znaczenie na wodnej mapie Polski, stąd też nie powinno dziwić, że ten temat władze województwa chcą potraktować priorytetowo.

 

Kwestia stref ekonomicznych dotyczy natomiast rozwoju gospodarczego, w którym kujawsko-pomorskie wypada póki co nienajlepiej w skali kraju, stąd też ta tematyka jest także w interesie naszego regionu. 

Warte obejrzenia

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021