Jesteś tutaj: HomeRegionCisza wyborcza zakończona. Sondaż: najprawdopodobniej wygrał Andrzej Duda

Cisza wyborcza zakończona. Sondaż: najprawdopodobniej wygrał Andrzej Duda

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne niedziela, 12 lipiec 2020 20:56

O godzinie 21 zgodnie z przewidywaniami zakończyła się cisza wyborcza – z sondażu exit poll przygotowanego przez IPSOS wynika, że wybory wygrał prezydent Andrzej Duda z poparciem 50,4%. Pracownia IPSOS wskazuje jednak, że błąd pomiarowy może wynieść nawet 2 punty procentowe, a jak uczy praktyka błędy bywały większe. IPSOS wprost stwierdza, że na podstawie przeprowadzonego badania nie da się stwierdzić kto wygrał wybory.

 

IPSOS szacuje, że frekwencja wyniosła 68,9%, są to również tylko szacunki, bowiem ostateczną frekwencję poznamy wraz z wynikami. Być może więcej o wynikach wyborów będziemy mogli powiedzieć w nocy bądź nad ranem. Wpływ na to kto zostanie prezydentem mogą mieć głosy Polonii za granicą, na te wyniki możemy poczekać jednak nieco dłużej, nawet do wtorku.

 

Więcej będzie można powiedzieć po godzinie 23, gdy opublikowany powinien zostać sondaż late poll, czyli wyniki exit poll poprawione o analizę części protokołów z głosowania.

 

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj