Jesteś tutaj: HomeRegionWicestarosta żniński pełni funkcję łamiąc ustawę antykorupcyjną

Wicestarosta żniński pełni funkcję łamiąc ustawę antykorupcyjną

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 12 czerwiec 2013 18:43

Wojewoda pismem z 28 maja wzywa Radę Powiatu Żnińskiego do odwołania z funkcji wicestarosty związanego z SLD Roberta Luchowskiego, który narusza zapisy ustawy o ograniczeniu prowadzenia działalności przez osoby publiczne.

 

Ustawa popularnie nazywana ,,antykorupcyjną” zakazuje prowadzenia działalności gospodarczej przez członków zarządów powiatów. Wicestarosta Robert Luchowski mimo to miał w świetle prawa prowadzić działalność związaną z tłumaczeniami przysięgłymi.

 

O tym temacie jak się dowiadujemy w Żninie mówiono już od dawna. Dopiero teraz jednak  interwencje w tej sprawie podjął Urząd Wojewódzki, który wezwał do usunięcia Roberta Luchowskiego z funkcji wicestarosty. Jeżeli Rada Powiatu tego nie uczyni, stosowne kroki podejmie Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.

 

Podejrzenie co do łamania zapisów ustawy antykorupcyjnej pojawia się także w przypadku innej członki zarządu powiatu – Zofii Kozłowskiej związanej z ludowcami. W tej sprawie stanowiska nie zabrała jeszcze póki co wojewoda, ale danych Krajowego Rejestru Sądowego wynika, że pełni ona funkcję wiceprezesa Spółdzielni Producentów Zbóż ,,Farmer”. 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy