Jesteś tutaj: HomeRegionPracodawcy pomimo kryzysu starają się zachować miejsca pracy

Pracodawcy pomimo kryzysu starają się zachować miejsca pracy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 12 sierpień 2020 20:05

Gdy marcu podjęto strategię walki z COVID-19 poprzez lockdown zaczęły pojawiać się niezbyt optymistyczne prognozy wskazujące na znaczy wzrost bezrobocia. Kluczowa będzie oczywiście jesień, ale wszystko wskazuje, że te niezbyt optymistyczne prognozy się nie spełnią. Lipiec był w województwie kujawsko-pomorskim miesiącem, w którym liczba bezrobotnych spadła.

Na dzień 31 lipca mieliśmy w województwie kujawsko-pomorskim zarejestrowanych 71.612 osób bezrobotnych, co jest liczbą dokładnie o 521 mniejszą niż na dzień 30 czerwca. W czerwcu wzrost liczby bezrobotnych o 121 osób odnotowano w Bydgoszczy oraz mniejsze wzrosty w Grudziądzu oraz powiatach bydgoskim i grudziądzkim. W pozostałych powiatach były to spadki.

 

Porównując te dane do lipca 2019 roku, zauważamy wzrost o ponad 7,6 tys. bezrobotnych, co może pokazywać skalę kryzysu. Wzrost liczby osób bezrobotnych tradycyjnie miał miejsce w okresie jesienno-zimowym, pod koniec stycznia bieżącego roku wynosił on 67,8 tys., Następnie już w trakcie epidemii COVID-19, wzrost od blisko 3 tys. odnotowano w maju, do ponad 71,4 tys.

 

Najlepiej z tym kryzysem poradził sobie rynek pracy w Bydgoszczy, bo choć w lipcu notujemy wzrost, to jest to jedyny samorząd na prawach powiatu w województwie kujawsko-pomorskim, który pod koniec lipca 2020 roku notuje mniejszą liczbę bezrobotnych niż pod koniec lipca 2019 roku.

 

Warte obejrzenia

19 marca 1346 roku król Kazimierz III Wielki nadał Bydgoszczy prawa miejskie.

 

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021