Jesteś tutaj: HomeRegion84 zakażenia koronawirusem w DPS-ie w Wilkowiczkach

84 zakażenia koronawirusem w DPS-ie w Wilkowiczkach

Napisane przez  PAP Opublikowano w Regionalne piątek, 25 wrzesień 2020 11:48

84 zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdziły testy w Domu Pomocy Społecznej w Wilkowiczkach – poinformował w piątek PAP rzecznik prasowy wojewody kujawsko-pomorskiego Adrian Mól. Zakażonych jest 76 pensjonariuszy – mężczyzn niepełnosprawnych intelektualnie.

 

 

"162 zakażenia zaraportowane dzisiaj przez MZ to niestety rekord od początku epidemii w naszym regionie" – powiedział wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

 

W piątek zanotowano 20 kolejnych zakażeń w Toruniu, 20 w powiecie włocławskim, 17 w powiecie aleksandrowskim, 14 w powiecie toruńskim i 13 w Bydgoszczy.

 

W środę PAP informowała o 11 zakażeniach koronawirusem SARS-CoV-2, które potwierdziły testy w Domu Pomocy Społecznej w Wilkowiczkach.

 

"Najtrudniejsza sytuacja jest obecnie w DPS-ie w Wilkowiczkach w powiecie włocławskim. Specjalny sztab kryzysowy działa, żeby sytuację opanować. W tej chwili w tym DPS-ie znajduje się 150 osób – razem z personelem. W tym miejscu na co dzień mieszkają mężczyźni z upośledzeniem umysłowym" – mówił wojewoda.

 

Wojewoda poinformował o skierowaniu żołnierzy WOT do pomocy przy opiece nad tymi osobami. Testy w ostatnich dniach w tej placówce potwierdziły zakażenie 76 pensjonariuszy i 8 osób z personelu. Dwa wyniki są niejednoznaczne. 11 osób jest w trakcie diagnostyki. (PAP)

 

autor: Tomasz Więcławski

 

twi/ joz/

 


Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj