Jesteś tutaj: HomeRegionPapież: szczepionka przeciwko koronawirusowi to dziedzictwo ludzkości

Papież: szczepionka przeciwko koronawirusowi to dziedzictwo ludzkości

Napisane przez  PAP Opublikowano w Regionalne niedziela, 11 październik 2020 13:18

Papież Franciszek oświadczył, że szczepionka przeciwko koronawirusowi to "dziedzictwo całej ludzkości". "Nie może być własnością kraju czy laboratorium, które ją wynalazło albo grupy państw"- dodał w wywiadzie dla pisma "Il Mio Papa".

 

 

W wypowiedzi dla hiszpańskiej edycji włoskiego pisma, rozpowszechnionej w środę przez oficjalny portal Stolicy Apostolskiej Vatican News, papież podkreślił: "Zdrowie naszych narodów, czego uczy nas pandemia, jest wspólnym dziedzictwem, dobrem wspólnym".

 

Franciszek opowiedział też o trudnościach, z jakimi zmagał się podczas transmitowanych przez media wydarzeń, w tym audiencji generalnych, bez udziału wiernych w miesiącach lockdownu. "To było jak rozmowa z duchami" - zauważył.

 

"Rekompensowałem sobie tę nieobecność fizyczną telefonem i listami. To bardzo pomogło mi stwierdzić, jak żyły wtedy rodziny i wspólnoty" - wyjaśnił.

 

Zdaniem papieża z obecnego kryzysu pandemii nie wróci się do tego, co było wcześniej. "Albo wyjdziemy z tego lepsi albo gorsi. A to, jak wyjdziemy, zależy od decyzji, jakie podejmiemy podczas kryzysu" - powiedział.

 

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

 

sw/ mal/

 

Warte obejrzenia

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021