Jesteś tutaj: HomeRegionZaszczepiono już ponad 14 tys. Polaków

Zaszczepiono już ponad 14 tys. Polaków

Napisane przez  PAP Opublikowano w Regionalne środa, 30 grudzień 2020 14:26
Zaszczepiono już ponad 14 tys. Polaków Fot: gov.pl

Przeciw COVID-19 zaszczepiono w Polsce ponad 14 tys. osób. Udostępnione PAP dane z wtorku z godziny 18.30 mówią o 14 159 zaczepionych.

 

 

Szczepienia rozpoczęły się w niedzielę. Zgodnie z Narodowym Programem Szczepień przeciw COVID-19 przed akcją szczepienia populacyjnego Polaków szczepieni są m.in. pracownicy służb medycznych w tzw. szpitalach węzłowych.

 

Termin zapisów na szczepienia osób z tzw. grupy zero przedłużono do 14 stycznia.

 

Szczepionkę Comirnaty, wyprodukowaną przez Pfizera i BioNTech, podaje się w dwóch wstrzyknięciach, zwykle domięśniowo, w odstępie co najmniej 21 dni. Zabiegi poprzedza badanie kwalifikacyjne.(PAP)

 

Autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl

 

ktl/ joz/

 


Z danych na środę 30 grudnia wynika, że do szpitali w województwie kujawsko-pomorskim do tej pory zadysponowano z Agencji Rezerw Materiałowych prawie 3,5 tys. szczepionek.

Warte obejrzenia

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021