Jesteś tutaj: HomeRegionOgnisko ptasiej grypy pod Grudziądzem

Ognisko ptasiej grypy pod Grudziądzem

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne piątek, 08 styczeń 2021 12:43
Ognisko ptasiej grypy pod Grudziądzem Fot: Valber Cortez

Przez kilka lat w naszym województwie nie stwierdzono przypadków wirusa ptasiej grypy. Wirus pojawił się w ostatnich dniach na jednej z hodowli indyków w powiecie grudziądzkim. Zgodnie z procedurami licząca 11 tys. indyków hodowla zostanie wyeliminowana.


– Likwidowanych jest ok. 200 ton ptaków. Służby weterynaryjne cały czas też działają. Ostatni raz ptasia grypa w stadzie hodowlanym w naszym województwie została stwierdzona w 2017 r. Od tego czasu na fermach w Kujawsko-Pomorskiem nie było przypadków tej choroby – informuje wojewoda Mikołaj Bohdanowicz.

 

Dzisiaj wojewoda również przyjął rozporządzenie wyznaczające obszar w obrębie 3 km od hodowli jako zapowietrzony, co wiąże się ze specjalnymi rygorami. Właściciele drobiu mają nakaz zabezpieczenia swojego ptactwa przed kontaktami z dzikimi ptakami oraz ptactwem z gospodarstw sąsiednich.

 

Warte obejrzenia

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021