Jesteś tutaj: HomeRegionPolska nieprzychylna młodym ludziom

Polska nieprzychylna młodym ludziom

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Regionalne czwartek, 04 lipiec 2013 00:22

Poniżej raz jeszcze publikuje swój tekst z 16 kwietnia 2012 roku. Ma on już ponad rok, ale czy stawiane tezy  nadal są aktualne, czy coś się w tej sprawie zmieniło?

 

Coraz więcej młodych ludzi nie patrzy z optymizmem w przyszłość.  Duże bezrobocie wśród absolwentów wyższych uczelni, niepewność przyszłej emerytury sprawiają, że młode Polki nie chcą rodzić dzieci.

 

Podwyższenie wieku emerytalnego w dużej mierze jest spowodowane trudną sytuacją demograficzną Polski. Przybywać będzie emerytów, za to rodzić się coraz mniej dzieci którzy będą musieli pracować na ich emerytury. Nie zanosi się jednak, aby sytuacja ta się poprawiła. Bowiem młodzi Polacy bojąc się ,,jutra” nie zakładają rodzin. Przynajmniej nie w Polsce.

 

Awantura w Sejmie zniechęca

Obecna sytuacja woła o podjęcie skutecznej polityki pro rodzinnej. Zamiast tego w Sejmie coraz częściej dochodzi do nie wnoszących nic do sytuacji młodych awantur. Przed tygodniem politycy nie szczędzili sobie obraźliwych słów debatując nad Smoleńskiem. Wypowiedzi jakie padły wtedy w parlamencie nie wypada po prostu cytować. Nie chce umniejszać znaczenia  konieczności wyjaśnienia przyczyn tego wypadku lotniczego, ale od kłótni sytuacja w kraju się nie poprawi.

 

Takie zachowanie niektórych posłów sprawia, że młodzi ludzie coraz mniej interesują się polityką. Wpływa to negatywnie na ich zainteresowanie wyborami oraz czynnym uczestnictwem w polityce, chociażby na szczeblu samorządowym. W mojej opinii jest to bardzo negatywne zjawisko, gdyż         wielu młodych dzięki świeżemu spojrzeniu  by mogło wnieść  wiele pozytywnego do funkcjonowania rad gmin czy nawet parlamentu.

 


Minął rok i miesiące, ale sytuacja się nawet minimalnie nie poprawiła. Zamiast tematu smoleńska mamy wiele innych sporów. Tylko tak Polska nie wychowa sobie przyszłych elit. 

 

Być może przyczyna leży w tym, co powiedział kiedyś radny Stefan Pastuszewski w jednym z wywiadów, że dzisiejsza polityka polega głównie na tym, aby niszcyzć swojego przeciwnika. 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy