Jesteś tutaj: HomeRegionRolnicy blokowali drogi pod Grudziądzem

Rolnicy blokowali drogi pod Grudziądzem

Napisane przez  Redakcja / Radio Maryja Opublikowano w Regionalne niedziela, 28 lipiec 2013 21:14

Na drodze krajowej nr 16 (Grudziądz – Iława) w miejscowości Łasin rolnicy w piątek utrudniali ruch drogowy. W ten sposób domagali się zwrócenia uwagi rządu na trudną sytuację.

Dramatycznie spadają ceny na płody rolne, dlatego musimy interweniować podkreśla Marek Duszyński organizator protestu, Wojewódzki Delegat Izb Rolniczych. Jednocześnie gospodarz prosi kierowców o wyrozumiałość, ale jak zaznacza rolnicy nie pojadą protestować do Warszawy ponieważ ich po prostu na to nie stać – czytamy w serwisie internetowym Radia Maryja.

 

Radykalnie spadły ceny szczególnie zbóż i rzepaku, jeżeli dostaną za rzepak tysiąc, tysiąc sto; za pszenicę pięćset, a za przeżyto niecałe czterysta. Takie ceny są w naszych regionach. Polityka rolna tego rządu doprowadziła do tego, że rolnicy są na skraju bankructwa – wyjaśnia sytuację  Marek Duszyński.

 

Ostatnie lata są szczególnie trudne dla gospodarzy z kujawsko-pomorskiego. Przed rokiem brak wsparcia ze strony rządu po klęskach żywiołowych jakie nawiedziły nasz region, doprowadził do  kilkudniowej okupacji Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy przez rolników. 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10