Jesteś tutaj: HomeRegionCeny rzepaku idą łeb na szyje, rolnicy bardzo zaniepokojeni

Ceny rzepaku idą łeb na szyje, rolnicy bardzo zaniepokojeni

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 30 lipiec 2013 16:58

Spadające z tygodnia na tydzień ceny rzepaku i zbóż oraz konkurencja z Ukrainy, to obecnie największe zmartwienia polskich rolników, w tym także tych z kujawsko-pomorskiego.

Ceny rzepaku spadły bardzo nisko i spadają dalej z tygodnia na tydzień ­– mówi nam Janusz Walczak z Solidarności Rolników Indywidualnych w okręgu bydgoskim – Dodatkowo sprowadzany jest tańszy rzepak z Ukrainy.

 

Walczak skarży się, że nie ma zainteresowania problemami rolników ze strony służb wojewody – Oni chyba czekają, aż  zaczną się niepokoje społeczne.

 

Sprawami rolników zainteresowany ma być tylko toruński poseł PiS Jan Ardanowski.

 

Walczak ma obawy, że wielu rolników może nie przetrwać na rynku – Rząd nie ma żadnej polityki. Udają, że nic się nie dzieje, aby przetrzymać do końca kadencji.

 

Grupa rolników z Wtelna pod Bydgoszczą zapowiada podjęcie akcji protestacyjnych. 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy