Jesteś tutaj: HomeRegionPunkty karne za krew?

Punkty karne za krew?

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne piątek, 02 sierpień 2013 16:08

PJN proponuje zmianę przepisów dotyczących ruchu drogowego,  tak aby kierowca mógł oddając krew redukować liczbę punktów karnych. 4 punkty karne, za 450 mililitrów krwi.

Obecnie jedyną możliwością zredukowania punktów karnych przez kierowcę jest udział w kursach, które pozwalają anulować 6 punktów. Mało kto wierzy w skuteczność tych kursów, ale pozwalają one na generowania dodatkowych wpływów do budżetu, z tytułu opłat za udział w szkoleniu.

 

Polska Jest Najważniejsza chce, aby kierowcy mogli anulować punkty karne oddając krew. Jest to niezwykle cenny lek, które w Polsce cały czas brakuje. Ponadto krew potrzebna jest często dla ratowania życia ofiar wypadków drogowych.

 

Krew oddawać można co dwa miesiące, zatem rocznie jesteśmy wstanie oddać niecałe 3 litry, czyli zredukować liczbę punktów karnych o 12. 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy