Jesteś tutaj: HomeRegionSejmik Gospodarczy negatywnie ocenił Strategie Rozwoju Województwa

Sejmik Gospodarczy negatywnie ocenił Strategie Rozwoju Województwa

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne piątek, 25 październik 2013 16:31

Zrzeszający organizacje gospodarcze z województwa kujawsko-pomorskiego Sejmik Gospodarczy, negatywnie ocenił przyjęty przez radnych sejmikowych projekt Strategii Rozwoju Województwa do roku 2020. W ich opinii ten dokument nie należycie przestawia gospodarcze wyzwania wewnętrzne i zewnętrzne przed jakimi stoi region.

Główne zarzuty wobec strategii którą opracowywał przez 2 lata Urząd Marszałkowski to brak spójnego planu oraz wpisanie zbyt dużej ilości celów strategicznych. W opinii Sejmiku Gospodarczego wpisano za dużą ilość ,,miękkich” celów strategicznych.

 

Strategia w opinii SG nie zauważa problemu jakim jest polityczno-urzędniczy konflikt bydgosko-toruński, który wyniszcza region  i blokuje jego modernizacje.  Dokument przygotowany przez Urząd Marszałkowski nie zauważa także przyczyn, które doprowadziły do sytuacji, że województwo plasuje się na końcu stawki rankingów dotyczących innowacyjności, a 90% uczniów najlepszych szkół w województwie, na studia wyjeżdża do innych województw.

 

Pada także zarzut, że na 246 powstałych w Polsce klastrów przemysłowych, w kujawsko-pomorskim odnotowuje się tylko 9, a jedynym z prawdziwego zdarzenia jest – Bydgoski Klaster Przemysłowy.

 

Na czele Sejmiku Gospodarczego  stoi Prezydent Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy. Członkami tej organizacji są także między innymi – Izba Przemysłowo – Handlowa w Toruniu, Kujawsko-Pomorska Organizacja Pracodawców Lewiatan, NOT FSNT w Inowrocławiu.

 

Negatywna opinia wobec SRW 2020+ została przyjęta jednogłośnie. 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- skumulowana liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 72.

 

Stan na dzień 01.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 84

- liczba osób hospitalizowanych – 74

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 9375

- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1398

- liczba pobranych próbek - 2301

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwracam się do Pana Ministra z zapytaniem jaka istnieje możliwość pilnej poprawy jakości wyposażenia w środki ochrony indywidualnej wszystkich zespołów ratownictwa medycznego obsługujących bydgoskie szpitale, poprzez pilną dostawę profesjonalnych maseczek antywirusowych typu FFP3 lub FFP2


Otrzymałem dzisiaj bardzo niepokojącą informację, że bydgoscy, i nie tylko bydgoscy, ratownicy medyczni (problem ten dotyczy także ratowników obsługujących szpitale w innych miejscowościach Regionu), w czasie wyjazdów do osób chorych i przewożenia pacjentów do szpitali są wyposażeni wyłącznie w zwykłe maseczki chirurgiczne, które absolutnie nie chronią ratowników  przed zarażeniem koronawirusem!

http://tygodnikbydgoski.pl/rozmowy/jak-koronawirus-wplywa-na-rynek-wydawniczy-w-polsce-rozmowa