Jesteś tutaj: HomeRegionNa naszych oczach tworzy się nowa tradycja

Na naszych oczach tworzy się nowa tradycja

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Regionalne piątek, 01 listopad 2013 11:26

Z roku na rok czujemy coraz większą obywatelską potrzebę dbania o mogiły i miejsca pamięci zasłużonych dla naszych miast i ojczyzny postaci. Gdy jeszcze dwa lata temu byliśmy wstanie zrelacjonować każdą akcję, to w tym roku liczba tego typu inicjatyw wzrosła do tego stopnia, że byśmy mogli pisać tylko i wyłącznie o nich. Na naszych oczach tworzy się nowa tradycja obywatelska.

 

Nie tylko w naszym regionie przybywa liczba kwest, ale także pojawia się coraz więcej spontanicznych inicjatyw, że członkowie danego stowarzyszenia, czy środowiska, wybierają się w wolny dzień na jakiś cmentarz i tam podejmują społecznie prace fizyczne.

 

Taka sytuacja powinna cieszyć, bo udowadnia to, ze rośnie w nas jako społeczeństwie pewna świadomość obywatelskiego obowiązku. Już nie tylko żądamy, aby państwo lub samorząd podejmowało jakieś działania, ale sami bierzemy w wolnej chwili sprawy w swoje ręce.

 

Owszem, aby zacząć mówić o społeczeństwie obywatelskim, to przed nami jeszcze długa droga. Ważne jednak, że z roku na rok jest coraz lepiej.

 

Duża tutaj rola mediów, czy będą zachęcać mieszkańców do tego typu inicjatyw.  Niestety jednak, te póki co tego fenomenu nie chcą zauważyć i jak wynika z badań Instytutu Monitorowania Mediów, częściej w nich pojawiają się wzmianki o amerykańskim świecie duchów Halloween, niż o tradycyjnych – Wszystkich Świętych. 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 06.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 245

- stwierzone zgony - 2

- liczba osób hospitalizowanych – 197

- liczba osób w kwarantannie – 13042

- liczba osób objętych nadzorem – 829

- liczba pobranych próbek – 4502

 

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów