Jesteś tutaj: HomeRegionPosłowie przyglądają się kontraktom dla szpitali

Posłowie przyglądają się kontraktom dla szpitali

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 04 listopad 2013 19:50

W poniedziałek odbyło się spotkanie zainteresowanych bydgoskich parlamentarzystów z wojewodą Ewą Mes i dyrektorem regionalnego oddziału NFZ Tomaszem Pieczką. Tematem rozmowy było finansowanie regionalnych szpitali w roku 2014 i obawy dyrektorów.

 

Dyrektor Tomasz Pieczka uspokajał jednak, że mimo iż na rok 2014 przewidziano identyczne pieniądze jak na rok 2013, czyli ponad 3 miliardy, to planuję się realizację większej liczby usług medycznych. Chcemy premiować te placówki, co realizują więcej zabiegów – mówił Pieczka.

 

Narodowy Fundusz Zdrowia poinformował także, że zachęca dyrektorów szpitali do merytorycznych negocjacji.

 

Chcemy mieć pewność, że w kujawsko-pomorskim sytuacja nie będzie gorsza niż była do tej pory, choć chcielibyśmy, aby była lepsza – podsumował spotkanie przewodniczący Parlamentarnego Zespołu Miłośników Ziemi Bydgoskiej.

 

Parlamentarzyści zapowiadają jednak, że będą się sytuacji blisko przyglądać i zapowiadają kolejne tego typu spotkania.  

 

Z kolei poseł Jarosław Katulski nie krył radości, że w przyszłym roku NFZ planuje więcej środków przeznaczyć w mniejszych miastach niż Bydgoszcz, jak chociażby Świecie, Inowrocław, czy Nakło.

 

Poseł Eugeniusz Kłopotek nie krył z kolei zdziwienia, że kolejki do specjalistów związane są nie tylko brakiem pieniędzy, ale także i wykwalifikowanej kadry medycznej. Zdaniem parlamentarzysty należy bardziej wspierać bydgoskie Collegium Medicum. Jak się okazuje jednak kształcenie specjalistów nie jest zależne tylko od uczelni. Do tematu wrócimy. 

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja