Jesteś tutaj: HomeRegionZ S-5 mamy pewien progres

Z S-5 mamy pewien progres

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 27 listopad 2013 10:43

Regionalny oddział Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad po 5 latach oczekiwania, od 2008 roku otrzymał środki na projektowanie budowy drogi ekspresowej w województwie kujawsko-pomorskim. Są jednak wątpliwości, czy znajdą się pieniądze na roboty budowlane.

W czasie obrad sesji Rady Miasta Bydgoszczy sprawozdanie z prac nad budową drogi ekspresowej S-5 gościł Mirosław Jagodziński dyrektor oddziału GDDKiA w Bydgoszczy. Przedstawił on harmonogram, z którego wynika, że w sierpniu zostanie ogłoszony przetarg na projektowanie drogi. Planuje się także w lutym 2015 roku rozpisanie przetargu na wykonanie robót budowlanych, które miały by się odbyć w latach 2016-2018.

 

Jagodziński pytany przez radnych o kwestie finansowe wyjaśniał - Na sprawy przygotowawcze środki mam.

 

 Dopytywany jednak o to, czy są pieniądze na wykonanie samych robót przyznał - Nie ma jeszcze środków na wykonanie.

Ta kwestia zależna jest zatem cały czas od woli urzędników na szczeblu centralnym.

 

Radny Jacek Bukowski uznał jednak, że jest jakiś progres, gdyż od 2008 roku nie można było się doprosić o środki na wykonanie dokumentacji.

 

Rada Miasta Bydgoszczy chce przyjąć jeszcze dzisiaj stanowisko, które zostanie wysłane do nowej minister odpowiedzialnej za infrastrukturę  Elżbiety Bieńkowskiej, aby przedstawić jej oczekiwania społeczności lokalnej.

 

Na obradach bydgoskiego samorządu gościł poseł Tomasz Latos, który przedstawił plany Parlamentarnego Zespołu Miłośników Ziemi Bydgoskiej - Chcemy się spotkać z panią wicepremier Bieńkowską, aby po raz kolejny usłyszeć potwierdzenie deklaracji. 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy