Jesteś tutaj: HomeRegionSLD planuje blokować drogi

SLD planuje blokować drogi

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 05 grudzień 2013 12:59

13 stycznia w Żninie ma się odbyć pierwsza blokada drogi krajowej nr 5, która zostanie zorganizowana przez wojewódzkie struktury Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W ten sposób SLD chce w sposób zdecydowany upomnieć się o budowę drogi ekspresowej S-5.

Na dzisiejszej konferencji prasowej działacze SLD przypomnieli batalie jaka toczyła się przez ostatnie lata o tę inwestycje. Zdaniem polityków SLD ostatnie sygnały jakie docierają nie są zbyt optymistyczne – Po raz pierwszy budowę drogi ekspresowej S-5 zapisaliśmy w strategii rozwoju województwa w 2001 roku – wyjaśnił przewodniczący wojewódzkich struktur tej partii Krystian Łuczak Teraz sytuacja się powtarza i mam prawo nie wierzyć w zapewnienia ministra.

 

Działacze lewicy boją się, że jak ta inwestycja nie powstanie do 2020 roku, to później, gdy już nie będzie środków unijnych, może ona zostać odłożona na kilka lat, stąd też zdecydowali się na ostateczną formę protestów.

 

13 stycznia organizujemy blokadę drogi w Żninie – zapowiada sekretarz wojewódzki SLD Ireneusz Nitkiewicz. W planach są kolejne protesty w Bydgoszczy i na terenie powiatu nakielskiego.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja