Jesteś tutaj: HomeRegionBydgoszcz będzie chciała wzmocnić kompetencje delegatury Urzędu Marszałkowskiego

Bydgoszcz będzie chciała wzmocnić kompetencje delegatury Urzędu Marszałkowskiego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne piątek, 20 grudzień 2013 14:54

Po spotkaniu z przedstawicielami organizacji pozarządowych Urząd Miasta Bydgoszczy poinformował, że podjęte zostaną działania w celu wzmocnienia znaczenia bydgoskiej delegatury Urzędu Marszałkowskiego. Na tym skorzystali by nie tylko bydgoszczanie, ale także mieszkańcy powiatów ościennych.

W spotkaniu z prezydentami Łukaszem Niedźwieckim i Rafałem Bruskim wzięli udział przedstawiciele Metropolii Bydgoskiej, Stowarzyszenia na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy oraz przedstawiciel naszej redakcji.

 

Temat rozmów dotyczył głównie kwestii jakie powinny zostać dopisane do Strategii Rozwoju Bydgoszczy do 2030 roku.

 

Prezydenci zgodzili się jednak z tym, że należy podjąć działania, które zwiększą rangę bydgoskiej delegatury Urzędu Marszałkowskiego. Nie należy się jednak tutaj doszukiwać politycznych podtekstów, gdyż siedziba Urzędu Marszałkowskiego nadal będzie w Toruniu.

 

Bardziej chodzi jednak o ułatwienie mieszkańcom zachodniej części województwa korzystanie z usług tego urzędu. Tak, aby sprawy, w których trzeba było do tej pory jeździć do Torunia, można było załatwić w Bydgoszczy. Zyskali by na tym najbardziej mali i średni przedsiębiorcy.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy