Jesteś tutaj: HomeRegionSLD blokowało drogę, a PiS przypomina, że to rząd Tuska opóźnił realizację S-5

SLD blokowało drogę, a PiS przypomina, że to rząd Tuska opóźnił realizację S-5

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 13 styczeń 2014 18:47

Kilkadziesiąt osób blokowało w poniedziałek drogę krajową nr 5 w Żninie. Uczestnicy protestu zorganizowanego przez SLD przechodzili non stop po dwóch przejściach dla pieszych, co znacznie utrudniło przejazd przez miasto. Domagali się oni budowy obwodnicy Żnina oraz pozostałych kujawsko-pomorskich odcinków drogi ekspresowej S-5.

W Żninie dochodzi do wielu wypadków, dlatego mieszkańcy chcą, aby ruch tranzytowy, który jest dość spory omijał miasto. Obwodnica Żnina ma powstać w ramach drogi ekspresowej S-5, która ma w szybki i komfortowy sposób pozwolić na podróżowanie pomiędzy Wrocławiem, Poznaniem, Bydgoszczą  i Gdańskiem. Mieszkańcy nie mogą się doczekać jednak realizacji tej inwestycji, stąd też pokazywali w poniedziałek swoje niezadowolenie wobec polityki rządu.

 

Sojusz Lewicy Demokratycznej planuje protesty także w innych miastach przez które ma przebiegać droga S-5, przede wszystkim w Bydgoszczy.

 

Politycy Platformy Obywatelskiej uważają, że ten protest był niepotrzebny, gdyż w piątek na konferencji prasowej realizację kujawsko-pomorskiego odcinka drogi ekspresowej S-5 w najbliższych miesiącach zadeklarowała wicepremier Elżbieta Bieńkowska.

 

Słowa pani premier nie robią jednak większego wrażenia zarówno na protestujących działaczach lewicy oraz na pośle PiS Kosmie Złotowskim - Problem jest taki, że rząd Prawa i Sprawiedliwości wpisał budowę drogi ekspresowej S-5 jako zadanie kluczowe do 2012 roku. Później przyszła Platforma Obywatelska z minister Bieńkowską  i to zadanie wykreślił. Dlatego ostatnie obietnice PO nie mają zbyt dużej wagi, mam tylko nadzieję, że ta inwestycja powstanie prędzej, a nie później.

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Śledź nas