Jesteś tutaj: HomeRegionRealizację S-5 próbuje się maksymalnie przyśpieszać

Realizację S-5 próbuje się maksymalnie przyśpieszać

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 29 styczeń 2014 10:50

Sprawozdanie związane z realizacją drogi ekspresowej S-5 przedstawił na sesji Rady Miasta Bydgoszczy regionalny dyrektor GDDKiA Mirosław Jagodziński. Poinformował on radnych, że urzędnicy w Warszawie dają zielone światło dla jak najszybszej realizacji kujawsko-pomorskiego odcinka tej inwestycji. Droga kierowcom ma zostać oddana w pierwszym kwartale 2018 roku.

- Powstał ramowy program inwestycji, chcemy go zaadoptować, co przyśpieszy prace – informował przedstawiciel Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Mirosław Jagodziński.

 

Umowa z wykonawcą prac inwestycyjnych ma zostać podpisana w styczniu przyszłego roku, a odbiór inwestycji planowany jest na I kwartał 2018 roku.

 

Dyrektor Jagodziński pytany o finansowanie prac budowlanych przyznał, że obecnie trwają uzgodnienia na szczeblu rządowym w sprawie wykorzystania funduszy unijnych - Nie poinformowano mnie o tym, że mam wstrzymać prace. Z Warszawy otrzymuje sygnały, abym co mogę maksymalnie przyśpieszał – tłumaczył Jagodziński. 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10