Jesteś tutaj: HomeRegionSejm wyraził solidarność z Ukrainą, ale sankcji wobec Rosji nie chce

Sejm wyraził solidarność z Ukrainą, ale sankcji wobec Rosji nie chce

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 06 marzec 2014 11:24

W środę odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Sejmu poświecone sytuacji na Ukrainie. Posłowie po przez aklamacje przyjęli w czasie jego trwania wspólne stanowisko.

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej wyraża solidarność z narodem ukraińskim oraz łączy się w bólu z rodzinami i bliskimi poległych w trakcie ostatnich walk na Majdanie. Ukraina jest wolnym i suwerennym państwem. Terytorialna integralność nie może być naruszana ani kwestionowana – piszą posłowie.

 

Polityczno-wojskowe działania Rosji wobec Ukrainy, zwłaszcza wobec Krymu, są naruszeniem praw suwerennego państwa. Oznaczają pogwałcenie przez Rosję Karty Narodów Zjednoczonych, zasad współpracy międzynarodowej wytyczonych przez Organizację Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie, memorandum budapesztańskiego z 1994 r., rosyjsko-ukraińskiego traktatu o przyjaźni z 1997 r., bilateralnej umowy o stacjonowaniu wojsk rosyjskich w bazie w Sewastopolu – czytamy w dalszej części stanowiska.

 

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej apeluje do rządu Rzeczypospolitej Polskiej o podjęcie dalszych wysiłków na rzecz politycznego i ekonomicznego wsparcia ukraińskiego procesu transformacji ustrojowej i ekonomicznej. Szczególne znaczenie ma tu szybkie opracowanie i wdrożenie pakietu stabilizacyjnego dla gospodarki Ukrainy oraz wprowadzenie ułatwień wizowych dla obywateli tego kraju – apelują posłowie do rządu.

 

Posłowie PiS proponowali wezwanie rządu do podjęcia w raz z Unią Europejską ekonomicznych sankcji na Rosję, które miały by ją zmusić do wycofania się z terytorium Ukrainy. Ta propozycja stanowiska nie zyskała jednak akceptacji Konwentu Seniorów. Stąd też pojawia się nadzieja, że uda się szybko zdjąć rosyjskie embargo na eksport polskiego mięsa o co szczególnie walczą rolnicy z kujawsko-pomorskiego. 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy