Jesteś tutaj: HomeRegionKsiądz z Więcborka: Nie wiemy czy żyjemy w rzeczywistości faktycznej czy medialnej

Ksiądz z Więcborka: Nie wiemy czy żyjemy w rzeczywistości faktycznej czy medialnej

Napisane przez  Redakcja / E-Krajna.pl Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 21 kwiecień 2014 20:28

Ksiądz proboszcz Adam Kątny w poniedziałek wielkanocny w parafii p.w. św. Judy Tadeusza w Więcborku wygłosił homilię, w której odniósł się do aktualnej sytuacji społoczeno-politycznej w Polsce. Apelował on do polityków o odrzucenie metaforycznego kwasu, który zakwasza całe ciasto.

- Denerwuje nas arogancja polityków, to że nie szanują podstawowych wartości moralnych, ani prawdy, ani własności, ani rodziny, ani nawet często - życia. Postawa tych ludzi jest tak natrętnie przekazywana przez media i staje się złym przykładem dla każdego z nas, dla milionów ludzi takich jak my. Nie znamy faktów, a stajemy się dzięki mediom sędziami. Złość i przewrotność nabierają przyspieszenia. Coraz trudniej odnaleźć się w tej pogmatwanej rzeczywistości i nie wiemy czy jest to rzeczywistość faktyczna, czy w dużej mierze tylko medialna – cytuje wypowiedź ks. Adama Kątnego portal E-Krajna.pl

 

- Czyż nie wiecie, że odrobina kwasu całe ciasto zakwasza? Wyrzućcie więc stary kwas, abyście się stali nowym ciastem, jako że przaśni jesteście – apelował duchowny.

 

Św. Juda Tadeusz jest patronem od spraw trudnych, wydających się za beznadziejne. Tak wielu Polaków może odbierać dzisiejszą scenę polityczną.

Komentarze

Warte obejrzenia

« Maj 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.