Jesteś tutaj: HomeRegionSejm oddał hołd Janowi Pawłowi II

Sejm oddał hołd Janowi Pawłowi II

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 24 kwiecień 2014 21:56

Niejednomyślnie, ale bez zgrzytów I niepotrzebnych emocji. W czwartek Sejm Rzeczypospolitej Polskiej oddał hołd papieżowi Janowi Pawłowi II, który w niedziele zostanie ogłoszony świętym. W tym głosowaniu nie wzięli udziału bydgoscy posłowie PiS-u.

 

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej wyraża nadzieję, że kanonizacja Ojca Świętego Jana Pawła II będzie dla wszystkich Polaków okazją do radosnego i solidarnego świętowania, a także zachętą do głębszego poznania Jego intelektualnej i duchowej spuścizny oraz do podejmowania i kontynuowania Jego dzieła – czytamy w uchwale Sejmu.

 

Głosowanie nad tą uchwałą budziło emocje od kilku dni, na szczęście nie przełożyły się one na atmosferę w sali sejmowej. Głównie dlatego, że wcześniej większość posłów zaproponowało przegłosowanie rezygnacji z dyskusji. Klub Poselski SLD zaproponował swoje poprawki do uchwały, aby miała ona charakter bardziej świecki, zostały one jednak przez większość sejmową odrzucone.

 

Za przyjęciem uchwały głosowały kluby PO (jedynym wstrzymującym był bydgoski poseł Jarosław Katulski), PiS (bez udziału bydgoskich posłów), PSL i Solidarnej Polski. Przeciwko byli posłowie Twojego Ruchu, parlamentarzyści SLD nie wzięli udziału w tym głosowaniu za wyjątkiem trzech posłów, w tym Anny Bańkowskiej, którzy zagłosowali za.

 

 

Posłowie: Bartosz Kownacki, Kosma Złotowski, Tomasz Latos, w momencie tego głosowania prezentowali kandydaturę Marka Gralika na prezydenta Bydgoszczy, tego dnia w parlamencie się nie pokazując. 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy