Jesteś tutaj: HomeRegionOd dzisiaj możemy się modlić do świętego Jana Pawła II

Od dzisiaj możemy się modlić do świętego Jana Pawła II

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne niedziela, 27 kwiecień 2014 13:09

Ponad milion pielgrzymów z całego świata udało się na uroczystości beatyfikacyjne papieży Jana Pawła II i Jana XXIII. Największą grupę stanowili jednak Polacy, którzy po niecałej dekadzie od śmierci swojego rodaka mogą prosić go jako świętego Kościoła Katolickiego o wstawiennictwo.

Uroczystość kanonizacyjna odbyła się w Niedziele Miłosierdzia Bożego, którą ustanowił polski papież. Mniej więcej kwadrans po godzinie 10-tej kardynał Angelo Amato, przewodniczący Kongresu ds. kanonizacyjnych poprosił papieża Franciszka z prośbą o uznanie dwóch papieży świętymi. Prośbę tę kardynał Amato skierował trzy razy, w międzyczasie odśpiewano hymn do Ducha św. – Veni Creator. Papież Franciszek przed podjęciem tak ważnej dla Kościoła decyzji prosił o pomoc Bożą, łaskę nadprzyrodzoną, aby nie pobłądził.

 

Następnie papież Franciszek odczytał formułę kanonizacyjną. Po tym obrzędzie rozpoczęła się eucharystia.

 

Jan XXIII i Jan Paweł II mieli odwagę oglądania ran Jezusa, dotykania Jego zranionych rąk i Jego przebitego boku. Nie wstydzili się ciała Chrystusa, nie gorszyli się Nim, Jego krzyżem. Nie wstydzili się ciała swego brata (por. Iz 58, 7), ponieważ w każdej osobie cierpiącej dostrzegali Jezusa. Byli to dwaj ludzie mężni, pełni parezji [męstwa] Ducha Świętego i złożyli Kościołowi i światu świadectwo dobroci Boga i Jego miłosierdzia – mówił w homilii papież Franciszek - W tej posłudze Ludowi Bożemu Jan Paweł II był papieżem rodziny. Kiedyś sam tak powiedział, że chciałby zostać zapamiętany jako papież rodziny. Chętnie to podkreślam w czasie, gdy przeżywamy proces synodalny o rodzinie i z rodzinami, proces, któremu na pewno On z nieba towarzyszy i go wspiera.

 

Papież Jan Paweł II od dzisiaj jest patronem rodzin. W uroczystości kanonizacyjnej wziął udział emerytowany papież Benedykt XVI.

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Śledź nas