Jesteś tutaj: HomeRegionRadom napisał petycje do Brukseli, bo czuje się oszukany przez marszałka

Radom napisał petycje do Brukseli, bo czuje się oszukany przez marszałka

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 29 kwiecień 2014 22:27

Władze Radomia uważają, że w perspektywie finansowej Unii Europejskiej 2007-2013 ich miasto zostało pokrzywdzone z powodu nieuczciwego podziału dotacji. Z tego powodu skierowano do Parlamentu Europejskiego petycję podpisaną przez 10 tys. mieszkańców. Parlamentarzyści mają się nią zająć w nowej kadencji.

Jak wyjaśnia poseł PiS Zbigniew Kuźmiuk na koniec 2012 roku z Regionalnego Programu Operacyjnego do subregionu radomskiego miało trafić 330 mln zł, gdy do Warszawy trafił prawie 1 mld zł. Za taki stan rzeczy politycy PiS winią rządzącą w Samorządzie Województwa koalicję PO – PSL.

 

Urząd Marszałkowski w Warszawie broni się, wyjaśniając, że gdy przeliczyć wszystkie środki finansowe na 1 mieszkańca to w przypadku Warszawy jest to kwota 665 zł zaś Radomia 1015 zł.

 

W przypadku województwa kujawsko-pomorskiego mamy natomiast sytuację, że prawie dwa razy mniej środków na mieszkańca otrzymała Bydgoszcz od Torunia, który jest miastem mniejszym. Mimo to nikt na pomysł pisania petycji do Brukseli nie wpadł.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy