Jesteś tutaj: HomeRegionW Toruniu Wisła przekroczyła stan ostrzegawczy

W Toruniu Wisła przekroczyła stan ostrzegawczy

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne środa, 21 maj 2014 21:27

Jutro do Warszawy dotrze fala kulminacyjna, Wiśle już przekroczony został stan alarmowy. Do kujawsko-pomorskiego fala powodziowa dotrze w weekend, w Toruniu około godziny 18:00 przekroczony został stan ostrzegawczy, poziom Wisły rośnie także w Bydgoszczy, w nocy zapewne zostanie przekroczone 530 centymetrów stanu ostrzegawczego.

 

Jak wynika z aktualnej sytuacji hydrologicznej wielkiego zagrożenia dla naszego województwa nie ma. Liczyć musimy się jednak z lokalnymi podtopieniami.

 

O godzinie 19:00 w Toruniu zanotowano 551 centymetrów na Wiśle, czyli o 21 centymetrów powyżej stanu ostrzegawczego, ale 49 centymetrów poniżej stanu alarmowego.

 

W Bydgoszczy o tej samej porze zanotowano 471 centymetrów, czyli o 59 centymetrów poniżej stanu ostrzegawczego.

 

We Włocławku poziom Wisły doszedł do 580 centymetrów, do przekroczenia stanu ostrzegawczego brakuje więc 20 centymetrów. Fala kulminacyjna do tego miasta dotrze zapewne w okolicach piątku.

 

Póki co nie ma zagrożenia przekroczenia stanu ostrzegawczego na Noteci w Nakle.

 

Wojewoda Ewa Mes  zaleciła samorządom z województwa kujawsko-pomorskiego uruchomienie całodobowych dyżurów.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja