Jesteś tutaj: HomeRegionGPS wymanewrował ją na poradziecki poligon

GPS wymanewrował ją na poradziecki poligon

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne piątek, 13 czerwiec 2014 19:55

Mieszkanka Łodzi tak bardzo zawierzyła komendom wydawanym jej przez urządzenie do nawigacji GPS, że wylądowała wraz z 5-letnim dzieckiem i rezerwą paliwa w środku poradzieckiego poligonu niedaleko Bornego Sulinowa. Jak pokazują przypadki ze świata, zbyt duża ufność wobec nawigacji samochodowej może zakończyć się znacznie bardziej tragicznie.

Zdarzenie to rozegrało się na terenie powiatu złotowskiego (Wielkopolska) niedaleko granicy z województwem kujawsko-pomorskim. Kobieta wraz ze swoim dzieckiem podróżowała     na morze. Nawigacja GPS wskazywała jej drogę leśnymi dróżkami. Po kilkugodzinnej jeździe zaczęło brakować paliwa, a pojazd ugrzązł na poligonowym piasku, przez co sytuacja stała się niezbyt przyjemna.

 

Zrozpaczona kobieta zadzwoniła na policję. Do akcji ruszyły jednostki poszukiwawcze, po około 4 godzinach, w okolicy godziny 22, policjanci odnaleźli zagubionych. Okazało się, że znajdowali się oni na środku poligonu wojskowego.

 

Kobieta na widok policjantów zaczęła płakać i dziękować za to, że udało im się ją odnaleźć – informuje Komenda Powiatowa Policji w Złotowie.

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Śledź nas