Jesteś tutaj: HomeRegionTragiczny weekend na drogach

Tragiczny weekend na drogach

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne niedziela, 22 czerwiec 2014 17:49

Dobiega końca długi weekend, tradycyjnie w tym okresie policjanci prowadzą zmożone kontrole drogowe w celu zwiększenia bezpieczeństwa. Niestety jak wynika ze wstępnego podsumowania, był on niezwykle tragiczny. Od środy zginęło w 36 osób, w tym dwójka młodych ludzi w Buszkowie niedaleko Koronowa.

 

W piątek po godzinie 20-tej w okolicach wiaduktu w Buszkowie zderzył się autobus PKS relacji Kołobrzeg – Bydgoszcz z samochodem osobowym Ford Fiesta. Na miejscu zginęła 20-letnia pasażerka. 19-letni kierowca oraz druga z pasażerek zostali po reanimacji zabrani do szpitala. Po kilkunastu godzinach w szpitalu zmarł 19-latek, młoda kobieta nadal walczy o życie. Przyczyną zdarzenia było zjechanie samochodu osobowego na przeciwny pas ruchu. Pasażerom autobusu nic się nie stało.

 

Droga Krajowa nr 25 w okolicach Buszkowa z powodu krętych zakrętów bywa zdradliwa. W 1988 roku poważnemu wypadkowi w tym miejscu uległ znany piosenkarz Krzysztof Krawczyk.

 

Tragicznie zakończył się też piątkowy wypadek na drodze wojewódzkie nr 241 w Zbożu (gmina Sępólno Krajeńskie), gdzie doszło do zderzenia   Mercedesa Vito z Fordem Focusem. Śmierć poniósł 19-latek.

 

Jak wynika z policyjnych statystyk, od środy (nie licząc niedzieli) zatrzymano 1402 pijanych kierowców, co świadczy o powszechnej cały czas nieodpowiedzialności.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy