Jesteś tutaj: HomeRegionJak walczyć z nienawiścią w Internecie?

Jak walczyć z nienawiścią w Internecie?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne piątek, 02 listopad 2012 18:20

Nasz Portal jest jednym z niewielu, które zdecydowały się na zintegrowanie komentarzy z Facebook-iem. Ten krok pozwolił w bardzo dużym procencie wyeliminować anonimowe komentarze. Efektem tego działania jest zdecydowany spadek liczby komentarzy.

 

Po za spadkiem zauważyć można, że wzrosła ich jakość. Ze swoich kilkuletnich obserwacji zauważam, że zdecydowana większość komentarzy w jakiś sposób może być uznana za obraźliwe. Tego typy wpisów pojawiają się, gdy ich autor żyje w poczuciu anonimowości.

 

Należy tutaj jednak wyjaśnić, że w Internecie nie jesteśmy anonimowi, gdyż autora danego komentarza mogą namierzyć odpowiednie służby. Zawiłość prawna tego procesu sprawia jednak, że w zdecydowanej większości osoby pokrzywdzone nie widzą sensu w poszukiwaniu autora poszczególnego komentarza.

 

Mowa nienawiści w Internecie : jak z nią walczyć? -  to tytuł pierwszej debaty, którą 29 listopada zorganizuje na Uniwersytecie Warszawskim Centrum Monitoringu Wolności Prasy w Polsce Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

 

Ta konferencja zainauguruje program, który ma na celu zwiększenie niezależności  polskim mediów oraz podniesienie poziomu ochrony swobody wypowiedzi. Pod koniec listopada uruchomionych ma być 16 blogów, które tworzyć będą wybrani w rekrutacji autorzy ze wszystkich województw. Bloggerzy będą informowali o naruszeniach wolności słowa w poszczególnych częściach kraju. Projekt będzie realizowany do końca maja 2014 roku, przy wsparciu w wysokości 171 tysięcy złotych przez Szwajcarię. 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy