Jesteś tutaj: HomeRegionEuroposeł Zwiefka odpowiada na nasze pytania

Europoseł Zwiefka odpowiada na nasze pytania

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 08 lipiec 2014 12:15

Na zadane na początku czerwca pytania dotyczące dyżurów wśród mieszkańców oraz współpracy z lokalnymi samorządowcami odpowiada europoseł Tadeusz Zwiefka.

W czasie rozmów z samorządowcami i obywatelami dość często padają opinie, że europosłowie do tej pory zbyt mało czasu im poświęcali, po części uzasadnione, gdyż to właśnie parlamentarzyści w Unii Europejskiej są tymi osobami, które znajdują się najbliżej mieszkańców, stąd też pozwalam sobie zadać dwa pytania:

 

Czy planuje Pan stałe cykliczne dyżury dla mieszkańców kujawsko-pomorskiego? Jeżeli tak, to w jakiej częstotliwości?

Doświadczenie dwóch poprzednich kadencji pokazuje, że stałe godziny dyżurów poselskich nie spełniają swojej roli. Moi pracownicy są do dyspozycji mieszkańców i na bieżąco umawiają spotkania w razie zapotrzebowania. Wszelkie informacje do kontaktu są na mojej stronie internetowej.

 

 Jaką ma Pan wizję współpracy z lokalnymi samorządowcami z naszego województwa?

Z samorządem naszego województwa współpracuję od lat. Najczęstsze kontakty utrzymuję z urzędem marszałkowskim oraz biurem informacji województwa kujawsko pomorskiego, które ma swoja siedzibę w Brukseli. Wielokrotnie zdarzało się, ze władze lokalne zwracały się do mnie z konkretną sprawą i nigdy taka prośba nie pozostawała bez odzewu z mojej strony.

 

 Identyczne pytania skierowaliśmy do europosłów Janusza Zemke i Kosmy Złotowskiego. Do dnia dzisiejszego nie mieli oni jednak potrzeby odpowiedzieć na nie.

Komentarze

Warte obejrzenia

« Lipiec 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.