Jesteś tutaj: HomeRegionPSL ratuje Sienkiewicza, kolejna porażka Kaczyńskiego

PSL ratuje Sienkiewicza, kolejna porażka Kaczyńskiego

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne piątek, 11 lipiec 2014 16:42

W powodzenie wniosku o wotum nieufności dla rządu Donalda Tuska i powołanie rządu prof. Piotra Glińskiego nie wierzył dzisiaj, sprawą otwartą była jednak przyszłość aktora w aferze podsłuchowej ministra Bartłomieja Sienkiewicza, którego dymisji oczekiwało koalicyjne PSL.

Wczoraj miało miejsce spotkanie ministra Bartłomieja Sienkiewicza z posłami Polskiego Stronnictwa Ludowego, równocześnie podległa Sikorskiemu ABW prowadziła rewizję w biurze szefa klubu PSL Jana Burego na Podkarpaciu rewizję.

 

Po tym spotkaniu poseł z naszego regionu Eugeniusz Kłopotek przyznał – Dymisja należy się jemu jak psu zupa. Szkoda, że nasze kierownictwo musi nam łamać kręgosłupy.

 

Dzisiaj w Sejmie prawie cały klub PSL zagłosował przeciwko dymisji Sienkiewicza, wyłamał się tylko poseł Waldemar Pawlak, który wstrzymał się od głosu.

 

Posłowie PSL swoją decyzje tłumaczyli faktem, że nie chcą sprzyjać opozycji skupionej wokół Prawa i Sprawiedliwości. Za odwołaniem Bartłomieja Sienkiewicza zagłosowało 213 posłów, zaś przeciw było 235 (PO i PSL oraz 4 niezależnych).

 

Z kolei wniosek PiS-u o dymisję rządu i powołanie premiera Glińskiego poparło zaledwie 155 posłów (PiS, 8 niezależnych i Solidarna Polska). SLD i Twój Ruch wstrzymali się od głosu.

Warte obejrzenia

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021