Jesteś tutaj: HomeRegionOd dzisiaj łatwiej będzie przeprowadzić zbiórkę publiczną

Od dzisiaj łatwiej będzie przeprowadzić zbiórkę publiczną

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne piątek, 18 lipiec 2014 00:33

Dzień 18 listopada będzie historycznym dla pożytku publicznego w Polsce, od dzisiaj bowiem nie trzeba na przeprowadzenie zbiórki publicznej uzyskiwać zgody urzędów. Wystarczy zgłosić zbiórkę przez internet, w ten sam sposób będziemy mogli się z niej rozliczyć, co zwiększy transparentność, gdyż każdy internauta bez problemu będzie mógł zapoznać się z nim.

Kilka miesięcy temu parlament znowelizował ustawę o zbiórkach publicznych, która nie była zmieniana od okresu II Rzeczypospolitej. Były to zatem dość stare przepisy, które nie uwzględniały postępu technicznego.

 

Nowa ustawa znosi obowiązek udawania się do urzędu w celu uzyskania zgody na zbiórkę, wystarczy ją w prosty sposób zarejestrować przez elektroniczny formularz. Nie ma też obowiązku publikowania informacji o zbiórce w prasie, gdyż lista odbywających się aktualnie zbiórek dostępna jest w serwisie – www.zbiorki.gov.pl Pod tym adresem możemy zgłosić także swoją zbiórkę. Potwierdzenie rejestracji powinniśmy uzyskać w ciągu trzech dni. I co najważniejsze zlikwidowane zostały także wszelkie opłaty urzędowe.

 

Serwis internetowy przygotowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji obsługuje formularze wykorzystujące platformę ePUAP. Jeżeli nie mamy na niej konta o profilu zaufanym, to czekać będzie nas jedna wizyta w Urzędzie Wojewódzkim w celu potwierdzenia tożsamości.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

« Maj 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.