Jesteś tutaj: HomeRegionDane ofiar przestępstw będą chronione dzięki naszemu posłowi

Dane ofiar przestępstw będą chronione dzięki naszemu posłowi

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 18 sierpień 2014 21:26

Ministerstwo Sprawiedliwości przygotuje rozporządzenie, które pozwolą chronić dane osobowe ofiar przestępstw seksualnych na sądowych wokandach. O takie zmiany wnioskował poseł Krzysztof Brejza.

 

Parlamentarzysta problemem zainteresował się po marcowym incydencie w szczecińskim sądzie, gdzie ogólnodostępne na wokandzie były dane osobowe ofiar przestępstwa seksualnego. Zdaniem posła Krzysztofa Brejzy prawo powinno bronić ofiary tego typu przestępstw i w oparciu o prawo unijne zawnioskował, o zmianę dotychczasowej praktyki prawnej w Polsce.

 

W poniedziałek otrzymał on odpowiedź od sekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Michała Królikowskiego, który poinformował, że przygotowane będzie stosowne rozporządzenie.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy