Jesteś tutaj: HomeRegionEwa Mes złożyła dymisję

Ewa Mes złożyła dymisję

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne sobota, 13 wrzesień 2014 13:04

Konsekwencją zdymisjonowania rządu przez premiera Donalda Tuska są także dymisje wojewodów. Do dyspozycji nowego premiera, którym zostać ma obecna marszałek Sejmu Ewa Kopacz poddali się Ewa Mes i jej zastępca Zbigniew Ostrowski.

Misję stworzenia nowego rządu Ewie Kopacz powierzył prezydent Bronisław Komorowski, bardzo prawdopodobne, że zostanie on powołany jeszcze we wrześniu. W ciągu najbliższych tygodni zdecyduje się także los Ewy Mes i jej zastępcy.

 

Jak jednak przyznaje w rozmowie z TVP Bydgoszcz poseł Tomasz Lenz, szef wojewódzkich struktur Platformy Obywatelskiej, to stanowisko na wskutek zawartej umowy koalicyjnej zostanie obsadzone przez PSL, stąd też bardzo prawdopodobne, że Mes dalej będzie pełnić swoją funkcję.

 

Ewa Mes wojewodą jest od grudnia 2010 roku, gdy na tym stanowisku zastąpiła Rafała Bruskiego, który złożył dymisję po wyborze na funkcję prezydenta Bydgoszczy.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy