Jesteś tutaj: HomeRegion11 listopada wywieś flagę

11 listopada wywieś flagę

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Regionalne czwartek, 08 listopad 2012 20:10

Bądźmy dumnymi Polakami i dumni z Polski, dlatego w niedzielę, w 94-tą rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości wywieśmy biało-czerwoną flagę.

 

Do wywieszenia flagi narodowej każdego roku zachęcają politycy i samorządowcy. W tym roku szczególnie aktywnie ten zwyczaj promowała posłanka Teresa Piotrowska, która na początku tygodnia rozdawała także biało-czerwone flagi w swoim biurze poselskim.

 

Do tego apelu dołącza się także nasza redakcja. Niech dzień 11 listopada będzie radosny, ale także nie powinno zabraknąć w nim chwili zadumy nad naszą historią. W tym przypadku mamy być z czego dumni, udało się naszemu narodowi po 123 latach odzyskać niepodległość. Na tym się jednak trudności nie skończyły, pojawił się bowiem problem zjednoczenia ziem, które zarządzane były przez trzy różne mocarstwa nową administracją. Nie było to wcale łatwe z powodu chociażby różnego rozstawu torów kolejowych.

 

Czas II Rzeczypospolitej obfitował jednak w sukcesy, których nie udało by się osiągnąć bez pracy całego narodu. Warto się nad tymi faktami historycznymi pochylić w czasach dzisiejszego kryzysu gospodarczego.

Warte obejrzenia

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021