Jesteś tutaj: HomeRegionSikorski marszałkiem, a Piotrowska wicemarszałkiem

Sikorski marszałkiem, a Piotrowska wicemarszałkiem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne sobota, 13 wrzesień 2014 19:40

Marszałek Sejmu Ewa Kopacz otrzymała misję tworzenia nowego rządu po dymisji Donalda Tuska, co oznacza, że na pełnionej przez nią funkcji pojawi się wakat. Głównym faworytem do objęcia funkcji marszałka staje się Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski, niewykluczone jest, że jego zastępcą zostanie posłanka Teresa Piotrowska, która zastąpiłaby Cezarego Grabarczyka.

Marszałek Sejmu jest głównym przedstawicielem tej izby na zewnątrz, odpowiada on też za zarządzaniem budynkiem parlamentu oraz za prowadzenie obrad. W przypadku śmierci prezydenta RP jego obowiązki przejmuje z automatu Marszałek Sejmu, w celu zapewnienia ciągłości władzy.

 

Powołanie nowego marszałka wiązać się będzie z ponownym wyborem jego zastępców, w Platformie Obywatelskiej pojawiają się głosy, że tę funkcję objąć by mogła posłanka z Bydgoszczy Teresa Piotrowska, która ma bardzo dobre relacje z obecną marszałek Ewą Kopacz.

 

Obecnie jedynym przedstawicielem kujawsko-pomorskiego w Prezydium Sejmu jest poseł SLD Jerzy Wenderlich z Torunia. Głównym kandydatem na nowego szefa MSZ jest Jan Vincent Rostowski, który z naszego województwa bezskutecznie zabiegał o mandat europosła.

Warte obejrzenia

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021