Jesteś tutaj: HomeRegionNajbardziej zadłużony powiat też z kujawsko-pomorskiego

Najbardziej zadłużony powiat też z kujawsko-pomorskiego

Napisane przez  Ł.R. / Wspólnota Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 13 październik 2014 22:18

Toruń i Bydgoszcz to najbardziej zadłużone miasta wojewódzkie w Polsce. W 2013 roku jak wynika z rankingu wspólnoty na pierwsze miejsce wśród najbardziej zadłużonych samorządowców powiatowych wysunął się także powiat tucholski.

Już wkrótce zakończą się negocjacje pomiędzy Zarządem Województwa i Komisją Europejską w sprawie kształtu programów operacyjnych na perspektywę finansową Unii Europejskiej 2014 – 2020 i już wkrótce samorządy będą mogły sięgnąć ręce do miliardów wywalczonych przez Polskę. Dla części wspólnot samorządowych może pojawić się dość trudny do przeskoczenia problem, a mianowicie brak środków na wkład własny, aby móc uzyskać dofinansowanie unijne.

 

O ile samo województwo kujawsko-pomorskie do najbardziej zadłużonych w kraju nie należy, to na jego terenie znajdują się najbardziej zadłużone miasta wojewódzkie w Polsce oraz powiat o największych długach.

 

Zobowiązania finansowe powiatu tucholskiego sięgają 72,21% rocznego dochodu. W rezultacie temu samorządowi powiatowemu będzie trudniej pozyskać dofinansowani w rozpoczynającej się właśnie perspektywie finansowej Unii Europejskiej.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy