Jesteś tutaj: HomeRegionMarszałek ocenia perspektywy gospodarcze kujawsko-pomorskiego jako optymistyczne

Marszałek ocenia perspektywy gospodarcze kujawsko-pomorskiego jako optymistyczne

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 27 październik 2014 13:15

Dzisiaj po raz ostatni obradował Samorząd Województwa IV kadencji. W trakcie tych obrad marszałek Piotr Całbecki podsumowywał ostatnie 4 lata. Przyznał on, że poziom bezrobocia jest na pewno piętą achillesową kujawsko-pomorskiego, choć w jego opinii perspektywy gospodarcze są dobre.

- Większość danych pokazuje rozwój województwa, co prawda nie ze względu bezrobocia, które jest naszą piętą achillesową – wyjaśniał marszałek Piotr Całbecki. W opinii lidera Zarządu Województwa mamy dobre wskaźniki PKB, co sprawia, że z nadzieją możemy patrzeć w przyszłość.

 

- Miejsca pracy można tworzyć w oparciu o dobrze funkcjonujące przedsiębiorstwa w naszym województwie, a tych nie brakuje – kontynuował Całbecki - Trzeba zwrócić uwagę w przyszłości na kształcenie zawodowe, aby absolwent po liceum czy studiach nie kierował pierwszych kroków do urzędów pracy.

 

Odnosząc się do tego, że poziom stopy bezrobocia w kujawsko-pomorskim jest drugi najwyższy w kraju tłumaczył - Tutaj rzeczywiście mamy drugie miejsce od końca, ale zachodniopomorskie, warmińsko-mazurskie, czy lubuskie mają podobne bezrobocia, więc nie można mówić, że dzieli nas przepaść do innych.

 

Marszałek stwierdził, że według badań Eurostatu w 2013 roku znajdowaliśmy się na trzecim miejscu od końca, a nie drugim. W jego opinii przygotowywane przez Unię Europejską statystyki bardziej przedstawiają problem realnego bezrobocia, gdyż zliczani są tylko bezrobotni chcący znaleźć pracę.

 

Podsumowując 4 lata Piotr Całbecki nawiązał też do inwestycji drogowych – przypomniał, że wybudowano autostradę A1, że zapadły decyzje o budowie S-5 oraz obwodnic Inowrocławia i Brodnicy.

 

- To są fakty – mówił marszałek.

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)