Jesteś tutaj: HomeRegionPKW optymistycznie patrzy na wybory

PKW optymistycznie patrzy na wybory

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne piątek, 14 listopad 2014 14:41

W piątek odbyła się w Warszawie konferencja prasowa Państwowej Komisji Wyborczej. Będą to pierwsze wybory samorządowe od wejścia w życie nowej ustawy Kodeks Wyborczym, co wymagało z kolei napisania nowego oprogramowania, które jak wynika z publikacji medialnych sprawia pewne problemy. PKW patrzy na tę kwestię jednak optymistycznie licząc, że zliczanie wyników wyborczych będzie przeprowadzone bez większych problemów. Nowych radnych powinniśmy poznać zatem w poniedziałek wieczorem.

- Co najmniej od kilkunastu dni opinia publiczna sycona jest informacjami o katastrofie jaka spotka system informatyczny Państwowej Komisji Wyborczej – odnosił się do publikacji medialnych Kazimierz Czaplicki z Krajowego Biura Wyborczego - Obraz jaki się prezentuje jest katastroficzny. Nie będę ukrywał, że są problemy – przyznaje, choć nie zgadza się ze stwierdzenie, że mamy do czynienia z jakimiś nadzwyczajnymi usterkami.

 

- Problemy z systemem informatycznym funkcjonowały zawsze. Teraz mamy sytuację nagromadzenia się kilku przyczyn obiektywnych i subiektywnych. Zmiany w systemach informatycznych wywołane są przez dwa obiektywne czynniki – zmianę prawa wyborczego, po której zawsze trzeba przejrzeć istniejący program, czy nadaje się do użytku w następnych w wyborach i druga sytuacja, to dynamiczny rozwój technologii informatycznej. I taką sytuacje mieliśmy przed tymi wyborami – tłumaczył Czaplicki.

 

Obecny na konferencji przedstawiciel firmy Nobino oświadczył, że moduł zbierania głosów i ich zliczania nie powinien sprawiać większych problemów.

 

Sędzia Włodzimierz Ryms przedstawił z kolei kilka danych statystycznych odnośnie wyborów samorządowych. Polacy w niedzielę wybierać będą 39.536 radnych do 2.477 Rad Miast i Gmin. Ponadto wybrani zostaną przedstawiciele do 314 Rad Powiatów i 16 Sejmików Województw.

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)