Jesteś tutaj: HomeRegionDo Sądu Okręgowego w Bydgoszczy wpłynęło 10 protestów wyborczych

Do Sądu Okręgowego w Bydgoszczy wpłynęło 10 protestów wyborczych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne niedziela, 30 listopad 2014 10:54

Dzisiaj (30 listopada) miną dokładnie dwa tygodnie od zakończenia wyborów samorządowych, zgodnie z prawem osoby, które uważają, że nie zostały one właściwie przeprowadzone, mają 14 dni na złożenie protestów – czyli do jutra. Do Sądu Okręgowego w Bydgoszczy wpłynęło ich już 10.

 

Protesty wyborcze w tych wyborach są dość powszechne - na 45 Sądów Okręgowych w Polsce do 44 wpłynęły już protesty. Sądy te będą miały teraz 30 dni na rozpoznanie przy udziale komisarza wyborczego tych protestów. Zgodnie z Kodeksem Wyborczym, tylko sądy mogą orzec, że na danym terenie wybory są nieważne.

 

Do bydgoskiego sądu, jak informuje Telewizja Republika, wpłynęła m.in. skarga na ważność wyborów burmistrza w Więcborku oraz dotycząca wyborów do Sejmiku Województwa.

 

Dzisiaj od godziny 7:00 do 21:00 w Bydgoszczy, Inowrocławiu, Szubinie i Kcyni odbywa się II tura wyborów prezydentów i burmistrzów. Z tego też powodu obowiązuje do wieczora cisza wyborcza.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy