Jesteś tutaj: HomeRegionCiąg dalszy afery madryckiej. Posłowie PiS z kujawsko-pomorskiego mogą mieć problemy

Ciąg dalszy afery madryckiej. Posłowie PiS z kujawsko-pomorskiego mogą mieć problemy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 01 grudzień 2014 00:34

Kilka tygodni temu pisaliśmy o tym, że posłowie Łukasz Zbonikowski z Włocławka i Zbigniew Girzyński z Torunia dość często jeździli do Strasburga prywatnymi samochodami, za co pobierani z Kancelarii Sejmu ryczałt. Specjalny zespół sejmowych audytorów ujawnia, że wobec postępowania tych parlamentarzystów mogą pojawić się poważne wątpliwości. W sposób szczególny na widelcu znalazł się toruński poseł.

 

Kontrolerzy podejrzewają, że niektórzy posłowie mogli celowo w papierach przedłużać czas pobytu zagranicą, aby uzyskiwać wyższą dietę za każdy dzień pobytu, choć w praktyce przebywali wówczas w Polsce. Powyższe wątpliwości wyniknęły po porównaniu rozliczeń wyjazdów z obecnością na głosowaniach w Sejmie.

 

Kancelaria Sejmu podejrzewa o nieprawidłowości 10 posłów, którzy będą musieli złożyć wyjaśnienia przed marszałkiem Radosławem Sikorski. Zapewne pobłażliwe wobec nich nie będą także władze Prawa i Sprawiedliwości.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja