Jesteś tutaj: HomeRegionMarszałek ma problem z Ostrowskim. Nie może dzielić pieniędzy

Marszałek ma problem z Ostrowskim. Nie może dzielić pieniędzy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne piątek, 05 grudzień 2014 21:58

Sesja budżetowa Sejmiku zapowiedziana na połowę grudnia została przełożona o przynajmniej tydzień. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że przyczyną takiego stanu rzeczy jest fakt, że Zarząd Województwa nie może normalnie pracować z powodu nieodwołania powołanego w poniedziałek na funkcję wicemarszałka Zbigniewa Ostrowskiego z funkcji wicewojewody.

 

We wtorek wicewojewoda Zbigniew Ostrowski złożył dymisję, co było konieczne z powodu objęcia przez niego funkcji wicemarszałka. Nie można bowiem łączyć tych obu funkcji jednocześnie. Wojewodów i wicewojewodów powołuje premier, a Ewa Kopacz według naszych informacji do dzisiaj nie przyjęła tej dymisji, co oznacza, że Zbigniew Ostrowski nadal powinien pozostawać na swoim posterunku.

 

Taka sytuacja dość skutecznie paraliżuje funkcjonowanie Zarządu Województwa, gdyż z racji braku pełnego składu, nie można podejmować decyzji finansowych.

Warte obejrzenia

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021