Jesteś tutaj: HomeRegionMarszałek Sikorski pożegnał nowych samorządowców

Marszałek Sikorski pożegnał nowych samorządowców

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne piątek, 12 grudzień 2014 19:22

W skutek wyników wyborów samorządowych trzynastu posłów zrzekło się mandatów, aby służyć mieszkańcom jako samorządowcy. Wśród nich znalazł się Jarosław Katulski, do niedawana wiceprzewodniczący Komisji Zdrowia Sejmu RP, od pewnego czasu zaś radny Sejmiku oraz członek jego prezydium.

 

Marszałek Sejmu Radosław Sikorski pogratulował piątce byłych członkom Sejmu, którzy znaleźli czas na spotkanie pożegnalne i złożył życzenia powodzenia w nowych funkcjach. Posłom wręczono także imienne tabliczki z miejsc które zajmowali.

 

W spotkaniu za Katulskim wzięła udział także nowa burmistrz Śmigla Małgorzata Adamczyk, prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński, prezydent Tomaszowa Mazowieckiego Marcin Witko oraz burmistrz Iławy Adam Żyliński.

 

Funkcję samorządowe objęli także byli posłowie – Robert Biedroń (prezydent Słupska), Łukasz Borowiak, Jerzy Rębek, Wojciech Saługa, Radosław Witkowski, Zbigniew Włodkowski, Marcin Wojtkowiak i Jarosław Żaczek.

 

Mandat poselski po Jarosławie Katulskim najprawdopodobniej obejmie Grażyna Ciemniak, w przeszłości posłanka, w ostatnim czasie zastępca prezydenta Bydgoszczy. W listopadowych wyborach uzyskała mandat radnej Bydgoszczy, z którego zrezygnowała.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 06.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 245

- stwierzone zgony - 2

- liczba osób hospitalizowanych – 197

- liczba osób w kwarantannie – 13042

- liczba osób objętych nadzorem – 829

- liczba pobranych próbek – 4502

 

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów