Jesteś tutaj: HomeRegionPowiat sępoleński w trudnej sytuacji finansowej

Powiat sępoleński w trudnej sytuacji finansowej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 12 styczeń 2015 12:27

Budżetu powiatu sępoleńskiego nie uchwalą radni, ale Regionalna Izba Obrachunkowa. Przyczyną takiego stanu rzeczy są złe wskaźniki dotyczące spłaty zadłużenia.

Zaproponowany przez Zarząd Powiatu projekt budżetu na rok 2015 został negatywnie zaopiniowany przez Regionalną Izbę Obrachunkową. W takiej sytuacji zgodnie z prawem nie ma możliwości jego przyjęcia przez radnych. Wszystko wskazuje zatem na to, że Rada Powiatu do końca stycznia (ustawowy termin) budżetu nie uchwali, a w takiej sytuacji do końca lutego będzie musiała go uchwalić RIO.

 

Zarząd Powiatu powołując się na rozmowy z RIO uważa, że ostateczny projekt budżetu nie będzie zbytnio odbiegał od tego zaproponowanego. O tym jednak jak będzie w praktyce dowiemy się za kilka tygodni, gdyż bez powodu RIO przecież projektu budżetu nie zakwestionowała.

Wszystko wskazuje też na to, że RIO uchwali dla powiatu sępoleńskiego budżety także na lata 2016 i 2017.

 

Przyczyną tak trudnej sytuacji powiatu jest polityka władz w poprzedniej kadencji, która doprowadziła do powstania nadmiernego zadłużenia.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy