Jesteś tutaj: HomeRegionSolidarność ogłasza pogotowie strajkowe w całym kraju

Solidarność ogłasza pogotowie strajkowe w całym kraju

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne piątek, 16 styczeń 2015 15:56

W odpowiedzi na wczorajszą decyzje Sejmu o zamknięciu 4 kopalń, szef NSZZ Solidarność Piotr Duda ogłosił pogotowie strajkowe dla całego kraju. Podobne decyzje najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu podejmą pozostałe duże centrale związkowe w tym OPZZ. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że protesty pracowników różnych branż odbywać będą się w całym kraju.

Obecnie protesty odbywają się na Górnym Śląsku i z różnych zapowiedzi wynika, że będą przez najbliższe dni kontynuowane. Protestują już właściwie nie tylko górnicy, ale całe społeczności lokalne, gdyż zamknięcie kopalni przyniesie dla lokalnych gospodarek znacznie bardziej dotkliwe skutki niż likwidacja bydgoskiego Zachemu.

 

Region Bydgoski NSZZ Solidarność na swojej stronie internetowej poinformował już o ogólnopolskim pogotowiu strajkowym oraz poinformował, że przygotowywane są scenariusze działań wspierających protesty górnicze. Udało nam się ustalić, że dość poważnie rozważane są protesty także i w naszym regionie.

 

W Inowrocławiu od trzech miesięcy trwa protest głodowy pracowników Inowrocławskich Kopalni Soli ,,Solino”.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy