Jesteś tutaj: HomeRegionW Bydgoszczy próbują stawiać opór inowrocławskim inwestycjom?

W Bydgoszczy próbują stawiać opór inowrocławskim inwestycjom?

Napisane przez  Martyna Szczepaniak Opublikowano w Regionalne środa, 21 listopad 2012 18:17

Jak pisaliśmy na naszym portalu - radna Inowrocławia Magdalena Waloch liczy na poparcie Rady Miejskiej w sprawie rozbudowy drogi krajowej nr 15.

 


Była wiceprzewodnicząca rady miasta Bydgoszczy- Ewa Starosta w swojej publikacji, na jednym z bydgoskich portali twierdzi , że modernizacja drogi krajowej nr 15, to „nóż plecy dla Bydgoszczy”. Nic bardziej mylnego- Inowrocław w żadnym wypadku nie próbuje spychać Bydgoszczy na drugi plan. Dlaczego więc w Bydgoszczy pojawiają się głosy negatywne wobec naszego powiatu? Uważam, że inwestycje w jednym i drugim mieście toczyć się powinny w jednym czasie i nie powinny mieć wpływu na siebie wzajemnie, a niepowodzenia związane z rozwojem Bydgoszczy leżą tylko i wyłącznie po stronie polityków z tego miasta.


Pani Ewa Starosta w żaden sposób nie próbuje zrozumieć, iż modernizacja drogi krajowej nr 15, rzeczywiście jest bardzo potrzebna. Dlaczego jest? Doskonale ujęła to radna Magdalena Waloch mówiąc- Ci jadący z kierunku Poznania w kierunku Olsztyna, Augustowa następnie na północno wschodnią granicę kraju jadą właśnie tą drogą, która jest bardzo obciążona.Prosimy więc Bydgoszczan o to, by nie starali się podcinać skrzydeł mniejszym miastom, gdyż prawo do rozwijania się mają wszyscy. Myślę, że wielu z was zgodzi się ze mną: gardzenie kogoś za to, że chce dążyć do rozwoju, to czyste nieporozumienie.

 

Zapraszamy do wzięcia dyskusji na naszym blogu na temat DK 15 i S5.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

19 kwietnia 1346 roku król Kazimierz III Wielki nadał Bydgoszczy prawa miejskie.

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.