Jesteś tutaj: HomeRegionBudowa S10 może się znacząco opóźnić

Budowa S10 może się znacząco opóźnić

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 20 styczeń 2015 16:57

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju opracowało program budowy dróg krajowych na lata 2014-2023. Nie znajdziemy w nim jednak zapisów odnośnie drogi ekspresowej S10, co zdaniem posła Piotra Króla pozwala mieć obawy, że do 2023 budowa odcinków tej drogi w kujawsko-pomorskim się nie rozpocznie.

Droga S10 miałaby ułatwić komunikację samochodową pomiędzy największymi miastami województwa kujawsko-pomorskiego, czyli Bydgoszczy i Torunia. W rezultacie mieszkańcy zachodniej części województwa, którzy wybierają się w podróż na południe Polski, mieli by łatwiejszy dostęp do autostrady A1.

 

W dalszych planach jest także budowa drogi S10 na wschód od Torunia do Płońska, w celu lepszej komunikacji naszego województwa z Toruniem oraz na zachód od Bydgoszczy do Piły, a następnie Szczecina.

 

Zasiadający w sejmowej Komisji Infrastruktury poseł Piotr Król nie kryje zaniepokojenia brakiem drogi S10 w tym dokumencie, informując nas przy tym, iż podjął już interwencje w tej sprawie. Jutro parlamentarzysta sprawę ma przybliżyć radnym na sesji Rady Miasta Bydgoszczy.

 

Poseł Piotr Król apeluje przy tym do środowisk społecznych, o wyrażanie opinii do Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju w tej sprawie.

 

Priorytety według programu budowy dróg krajowych na lata 2014-2023. Na niebiesko inwestycje planowane do realizacji. Infografika: MiR

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy