Jesteś tutaj: HomeRegionWroński: Problemy rozwiązuje się na bieżąco a nie czeka aż urosną

Wroński: Problemy rozwiązuje się na bieżąco a nie czeka aż urosną

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne niedziela, 15 luty 2015 13:16

Prezes Instytutu Rozwoju Rolnictwa Marcin Wroński w rozmowie z nami komentuje odbywające się protesty rolnicze i zapowiedzi ich zaostrzenia.

 

Kilkanaście dni temu wyraził Pan poparcie dla protestujących rolników. Czy nadal je Pan podtrzymuje?
Od wielu lat nie mieliśmy tak złej sytuacji na niemalże wszystkich rynkach rolnych. To nie tylko problem z samą wieprzowiną. To również problem z mlekiem, owocami warzywami, czy ziemią. Protesty rolnicze są jak najbardziej uzasadnione. Wiem, że jutro ma również odbyć się taki w Bydgoszczy. Ja staram zrozumieć się zawsze osoby, które w ten sposób wyrażają swoje niezadowolenie. Mieszkając w Warszawie bardzo często musiałem stać w korku bo protestowały pielęgniarki, czy nauczyciele.

 

Kto jest w Pana opinii winny fiaska środowych rozmów?
Te rozmowy nie mogły zakończyć się sukcesem. Z tych kilkunastu organizacji rolniczych część jest uzależniona od ministra rolnictwa, lub stworzona przez osoby z jego otoczenia. Poza tym nie były spełnione żądania protestujących.


W jaki sposób, gdyby był Pan ministrem rolnictwa rozwiązał by obecny kryzys? Bo sytuacja wydaje się dość trudna.
Przypomnijmy, że rolnicy o swoich problemach sygnalizowali od kilku lat. W naszym województwie mieliśmy do czynienia z protestami już rok i dwa lata temu. Podobnie było w całym kraju. Zapytajmy się co zostało zrealizowane z ich wcześniejszych postulatów. Nic. Problemy rozwiązuje się na bieżąco, a nie czeka się aż urosną do takich rozmiarów jakie są dziś.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Śledź nas